Recykling styropianu opakowaniowego- jak to działa?

Styropian to materiał, który jest obecny praktycznie wszędzie. Opakowania jajek, pojemniki na jedzenie, opakowania chroniące przed uszkodzeniem to tylko nieliczne przykłady. Większość ludzi ma wątpliwości, czy recykling styropianu jest w ogóle możliwy?


Styropian to materiał, który absolutnie nadaje się do recyklingu. Niestety, mimo wciąż rosnącej popularności na recykling, odpadowy styropian zalega na wysypiskach, a jego rozkład będzie trwał setki lat. Ważnym czynnikiem, jednocześnie początkiem recyklingu jest odpowiednie sortowanie i wyrzucanie śmieci w gospodarstwach domowych.


Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na recykling styropianu, zakupując odpowiednie maszyny. Oszczędzają przy tym ogromne pieniądze na transporcie i magazynowaniu. Rozdrabniacz do styropianu GREENMAX to dobry wybór dla każdego przedsiębiorstwa.


Styropian jest wykonany z mieszanki ropy naftowej i dodatków chemicznych, takich jak tworzywa sztuczne, więc ma właściwości umożliwiające recykling, jednak musi zostać dostarczony we właściwe miejsce.


Gdzie jest możliwy recykling styropianu?


- Wiele lokalnych sklepów detalicznych prowadzi program zwrotu w celu recyklingu opakowań piankowych pochodzących ze sklepu.

- Niektóre samorządy i firmy recyklingowe mają specjalne punkty odbioru na opakowaniach styropianowych. Skontaktuj się z lokalnymi władzami, zapytaj czy w twoim mieście jest możliwość oddania selektywnie zebranych odpadów.Recykling styropianu to obecnie dobry pomysł na  biznes. Możesz zainwestować w profesjonalny rozdrabniacz do styropianu, zebrać odpady EPS w okolicy, skompaktować je i sprzedać po dwukrotnie wyższej cenie lokalnym recyklerom lub zakładom granulacji. W taki sposób przyniesiesz zyski sobie i zadbasz o środowisko.
INFORMACJA