SAFEWAY - jeden z największych gigantów handlu detalicznego współpracował z GREENMAX w celu recyklingu styropianu

Safeway to duża sieć supermarketów założona w 1915 roku. Jest jednym z czterech największych gigantów handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych.

W 2015 roku  Albertsons i Safeway wspólnie utworzyli jednego z największych na świecie sprzedawców detalicznych artykułów spożywczych i leków, posiadający ponad 2300 sklepów w 35 stanach i Kolumbii.

Główna działalność Safeway jest zlokalizowana w zachodniej i centralnej części, a niektóre sklepy znajdują się w centralnej części Atlantyku, wzdłuż wschodniego wybrzeża. Siedziba spółki zależnej znajduje się w Pleasanton w Kalifornii, a główna siedziba firmy znajduje się w Boise w stanie Idaho.

W 2017 roku zespół Safeway w Auburn rozpoczął poszukiwania kompaktora do styropianu.

 Odpady styropianu były zwykle odbierane przez lokalnego recyklera, który nie chciał brać odpowiedzialności za prawidłowy recykling.

Z uwagi na wysokie koszty transportu Safeway, po namyśle, zdecydował się na samodzielny recykling odpadów styropianowych. W ten sposób mogli obniżyć koszty oraz uzyskać dodatkowy zysk z recyklingu styropianu.

Zdecydowali się na kompaktor do styropianu GREENMAX M-C200 +.

W październiku 2017 roku GREENMAX wysłał inżynierów do Safeway w celu odbycia szkoleń z zakresu obsługi i konserwacji maszyn.SKRZYNKA