Firma Isolfrance poprzez zastosowanie kompaktora do styropianu GREENMAX poddała recyklingowi odpady EPS

Isolfrance to firma produkująca EPS . Specjalizuje się w  produkcji zewnętrznej płyty termoizolacyjnej, głównie na rynek francuski. Przedsiębiorstwo kładzie ogromny nacisk na ochronę i poszanowanie środowiska, również poprzez recykling styropianu.

Przy okazji produkcji płyt izolacyjnych powstaje wiele odpadów EPS, które zajmują wiele miejsca. Jeśli recykling nie jest realizowany na miejscu, wówczas przedsiębiorstwo ponosi ogromne koszty transportu. Isolfrance mając na uwadze oszczędności i wygodę,  postanowiło znaleźć rozwiązanie w zakresie recyklingu styropianu.

Opierając się na wielu metodach recyklingu producentów EPS, Isolfrance dowiedział się, że istnieją dwa rodzaje urządzeń, które mogą przetwarzać odpady EPS. Pierwszym z nich jest  kompaktor do styropianu o stosunku kompresji objętościowej 50: 1. Drugą, jest maszyna z funkcją topienia styropianu o współczynniku kompresji objętościowej 90: 1.  Po wielu badaniach rynkowych Isolfrance ostatecznie wybrała GREENMAX, ekspertów w dziedzinie recyklingu  styropianu.

W 2013 r. Isolfrance zakupił pierwszy kompaktor  do styropianu GREENMAX do kompaktowania ścinków  i pyłu EPS. Następnie w 2015 r. rozszerzył produkcję i kupił drugi kompaktor do  EPS. W oparciu o szybki rozwój, trzecie urządzenie zostało zakupione w 2019 r., kompaktor z funkcją topienia.

Przedsiębiorstwo  sprzedaje skompaktowane bloki i zlepy EPS firmie INTCO Recycling.


INFORMACJA