Co musimy wiedzieć o recyklingu polistyrenu

Jak poddać recyklingowi EPS / styropian / piankę?

Styropian jest wykorzystywany w wielu dziedzinach. Jest obecny w budownictwie jako materiał izolacyjny, stosowany jako  opakowania mebli i urządzeń  elektronicznych.  Jest elastyczny i trwały.

Recykling styropianu to ważna kwestia. Jest nie tylko możliwy, ale również konieczny ze względu na dbałość o środowisko i koszty. Odpady polistyrenu mogą być ponownie wykorzystane.


Wraz z rozwojem technologii coraz więcej osób znajduje rozwiązania w zakresie recyklingu styropianu / pianki poliuretanowej.  INTCO Group, przez lata eksploracji opracowała kompleksowe rozwiązanie w zakresie recyklingu styropianu / pianki poliuretanowej: produkcja maszyn do recyklingu, odkupywanie styropianu / pianki poliuretanowej z recyklingu oraz ponowne wykorzystanie.

Aby wskazać, jak lepiej przeprowadzić recykling styropianu / pianki piankowej, można odnieść się do kilku podstaw:

(1) Styropian – kod odpadu to „6”

(2) Styropian / EPS powinien być czysty bez jedzenia, piasku, cementu itp., Lepiej jest usunąć zanieczyszczenia przed recyklingiem. Kolor nie stanowi problemu.

Gdzie sprzedawać zagęszczone bloki EPS

W ostatnich latach INTCO Recycling bardzo się rozwinęła. Zawsze staramy się współpracować z większą liczbą dostawców.

Skompaktowane bloki EPS mogą zostać przez nas odkupione.

Zalety zagęszczarki styropianu:

Oszczędność kosztów obsługi i transportu oraz przestrzeni magazynowej

Dla wszystkich kompaktorów do styropianu GREENMAX APOLO SERIES dostępnych jest wiele różnych lejów, kruszarek wstępnych i czujników, aby zoptymalizować procesy robocze i dostosować rozwiązanie do wymaganego zastosowania.

Kompaktor do styropianu może zostać dostosowany do wymogów klienta.INFORMACJA