Grupa QLS - firma magazynowa i logistyczna zastosowała kompaktor do styropianu M-C300

QLS Group jest to krajowa firma zajmująca się magazynowaniem i logistyką. Mówi się, że połowa firm produkujących sprzęt gospodarstwa domowego polega na imporcie, a QLS Group zapewnia linki do światowych producentów urządzeń i lokalnych znanych dystrybutorów.

W 2001 r. Queensland Logistics Services oraz DGR Warehousing and Distribution zostały połączone, tworząc QLS Group. QLS Group z siedzibą w Dandenong, VIC, posiada własne centra magazynowe i logistyczne w Brisbane, Melbourne, Sydney i Perth. Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 57000m2, co służy 97% populacji Europy.

W 2013 r., Aby aktywnie reagować na rządowy plan o nazwie NTCRS (skrót od National Television and Computer Recycling Schene), grupa QLS utworzyła spółkę zależną, aby pomóc sprzedawcom detalicznym w recyklingu opakowań z ekspandowanego polistyrenu.

Za pośrednictwem lokalnego przedstawiciela w Europie grupa QLS zakupiła od Korei 4 zestawy kompaktorów termicznych do EPS w Melbourne, Sydney, Brisbane i Perth. Jednak  urządzenia nie sprawdziły się.Współpraca między GREENMAX i QLS rozpoczęła się w 2013 r.

Firma INTCO RECYCLING, której wiodącą marką jest GREENMAX, jest profesjonalnym producentem ramek PS z siedzibą w Ameryce i bazami produkcyjnymi w Chinach i Malezji. Miesięcznie zapotrzebowanie na recyklowany styropian wynosi do 5000 ton.

Od 2013 r. współpraca między INTCO i QLS nie została przerwana. W 2017 r. Kierownik QLS postanowił wymienić stare koreańskie kompaktory termiczne na kompaktory do  styropianu GREENMAX.Krótko po podjęciu decyzji jedno z centrów dystrybucyjnych QLS zastosowało kompaktory do styropianu GREENMAX M-C300.  Kierownik magazynu  pochwalił maszynę za jej prostą budowę, łatwą konserwację i wysoką wydajność.

Po 4 latach od uruchomienia ,QLS Group nawiązała strategiczną współpracę z INTCO RECYCLING.  Stosują kompaktor do styropianu GREENMAX w celu zmniejszenia objętości piany, a następnie skompaktowany EPS zostaje odsprzedany do INTCO w celu wytworzenia produktów do obramowania.

Założona w 2008 roku firma GREENMAX specjalizuje się  w produkcji maszyn i recyklingu polistyrenu. Dzięki 10-letniej akumulacyjnej działalności badawczo-rozwojowej GREENMAX jest teraz specjalistą od recyklingu styropianu, oferując kompleksowe rozwiązanie dla recyklingu.


INFORMACJA